V posledních měsících přichází stále více zpráv ohledně výskytu špionážního viru, který odesílal gigabyty dat na servery umístěné v Číně. Po Perua Izraeli se podobný vir dostal i do České republiky.
Přišlo se na to letos v létě. Z jedné české státní organizace odesílal do Číny 4 gigabyty dat denně. O jaká data přesně šlo, ale není jasné.
*vystudoval obor sdělovací a zabezpečovací systémy
Počátkem devadesátých let pracoval ve Vojenském výzkumném ústavu VVÚ060, na Burze cenných papírů Praha a následně jako konzultant pro různé systémové integrátory. Od roku 1998 do roku 2006 působil jako soudní znalec a později jako konzultant v oblasti počítačových sítí, jejich zabezpečení a v oblasti optimalizace výrobních postupů.
V současné době pracuje jako konzultant a zaměřuje se na ICT a hledání rezerv ve fungování výrobních linek.
Může nám únik dat nějak uškodit? Jak jsou informační systémy státní správy v Česku chráněny proti podobným útokům? Jakou roli hraje průmyslová špionáž ve světové ekonomice? A jak se dá proti ní bránit?
Na to vše i více se můžete ptát konzultanta a odborníka na IT bezpečnost Jiřího Nápravníka ze společnosti Salamandr, který odpovídal na vaše dotazy.
- Dotazy se budou zobrazovat se zpožděním. Děkujeme za pochopení. Redakce -
HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE
Online rozhovor
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist