Mezi nejznámější kauzy, kterými se The Washington Post proslavil, patří aféra Watergate. O tom, že je slavný deník na prodej ale věděl prý málokdo. Zpráva, že jej kupuje americký miliardář Jeff Bezos, tak překvapila nejen členy redakce deníku.

Bezos, který založil a vede internetový obchod Amazon, za deník a přidružené tiskoviny zaplatí 250 milionů dolarů (takřka 4,9 miliardy korun) v hotovosti. List nekupuje přitom pro Amazon, ale jako soukromá osoba. Řízení slavného média převezme od rodiny Grahamů. Ta jeden z předních amerických deníků vedla po čtyři generace. Prodej by měl být dokončen zhruba za dva měsíce. 

"Hodnoty listu se nebudou měnit. Povinností listu zůstane služba vůči jeho čtenářům a ne vůči soukromým zájmům jeho majitele. Budeme dál sledovat pravdu a budeme tvrdě pracovat, abychom nechybovali," uvedl Bezos s tím, že deník v budoucnu samozřejmě čekají změny. Ty budou souviset s celkovou proměnou mediálního trhu a budou podle Bezosových slov znamenat i experimenty a zkoušení nových cest. 

Bezos patří podle žebříčku amerického časopisu Forbes k nejbohatším lidem světa, jeho majetek se odhaduje na více než 25 miliard dolarů.

Deník The Washington Post byl podle auditorské společnosti Alliance for Audited Media letos v USA sedmým nejoblíbenějším deníkem s celkovým nákladem 474 767 výtisků. Ve srovnání s loňským rokem to znamená propad o 6,5 procenta. Akcie společnosti Washington Post po uzavření burzy stouply o více než pět procent na 599,85 dolaru, nejvyšší úroveň za skoro pět let.

S prodejem deníku souhlasila společnost The Washington Post, pod niž list spadal a která vlastní několik televizních stanic a provozuje vzdělávací divizi Kaplan. Společnost změní svůj název a bude fungovat dál.