Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates patří stále k hlavním akcionářům společnosti, přestože svůj podíl postupně snižuje. Je totiž již poměrně pravidlem, že několikrát v roce přistoupí k prodeji další části svých akcií.

Zatímco před třemi lety vlastnil zhruba 621 milionů akcií Microsoftu, nyní jich drží již jen 378 milionů (4,54 %). Tržní hodnotu jeho podílu lze aktuálně stanovit na 12,25 miliard dolarů. Dle přehledu Bloomberg je Gates nicméně brán stále jako nejbohatší člověk na světě s odhadovaným majetkem 72,2 miliard dolarů. 

Za poslední rok Gates prodával akcie Microsoftu čtyřikrát, vždy po 20 milionech kusů. Naposledy začal minulý týden. Dle regulatorních hlášení prodal od středy do pondělí celkem 20 milionů akcií v cenovém rozpětí 31-31,79 dolarů za akcii. Získal tak přes 626 milionů dolarů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.