Nejčastější dárek pod vánočními stromečky budou peníze. Téměř polovina Čechů letos svým blízkým daruje právě hotovost nebo poukaz na nákup. Jednoduchost a rychlost pořízení takového "dárku" Čechy oslovuje.

Loni jednoduchý dárek volila jen třetina z nich. Vyplývá to z průzkumu společnosti Profi Credit. V Česku, na Slovensku, Polsku a v Bulharsku se ho zúčastnilo 2500 respondentů. 

Oproti tomu například na Slovensku nebo v Polsku nebude hotovost tak častým dárkem. Z průzkumu vyplynulo, že jen zhruba desetina Poláků a pětina Slováků bude darovat peníze. Ostatní vyberou klasické dárky. Mezi ty nejoblíbenější patří tradičně hračky, knihy a elektronika. 

Podle průzkumu naopak Češi nakupují více než zmínění Slováci a Poláci dárky v průběhu celého roku. Na prosinec si obstarávání dárků nechává jen 37 procent Čechů. Přesto tuzemští obchodníci potvrzují, že největší objem nákupů se posouvá čím dál víc k vánočním svátkům. Ještě laxnější jsou v tomto ohledu ale lidé v Bulharsku, kde podle průzkumu třetina lidí kupuje vánoční dárky až o Štědrý den. 

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se