Okénko na trhu, které není dostatečně velké pro softwarové obry, ale menší i střední firmu dokáže slušně nasytit, si vyhlédli v brněnské firmě B&M InterNets. Chtějí se výrazně prosadit v oblasti softwaru na rozpoznávání zvířat.

Zanedlouho budou mít při první opravdové zakázce v americkém státě Colorado šanci dokázat, že umějí dodat systém, který dokáže i ve velmi ztížených podmínkách rozpoznat zvěř na kamerách. A hlavně že tenhle jejich systém dokáže výrazně zlevnit jednu z fází přípravy nových dálnic.

Objem amerického trhu, na kterém podle nich zatím nikdo nic podobného nenabízí, odhadují na 50 milionů dolarů ročně.

Brňané na trhu působí již téměř čtvrt století. Po většinu doby se společnost s dvaceti zaměstnanci a přibližně patnáctimilionovým obratem soustředila na velké databáze a jejich struktury. Modelovala procesy například pro firmy zabývající se zpracováním odpadů nebo pro samosprávy.

Ačkoli se zdá, že rozeznávání zvěře je tomu velmi vzdálené, není to podle obchodního ředitele Břetislava Beránka úplně pravda. "Vypadá to jako dva různé obory, ale na konci vždy zase skončíme u databází," říká Beránek. Minimálně cesta k vývoji softwaru, který má zatím pracovní jméno DetectGame, ale klikatá byla.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se