Okénko na trhu, které není dostatečně velké pro softwarové obry, ale menší i střední firmu dokáže slušně nasytit, si vyhlédli v brněnské firmě B&M InterNets. Chtějí se výrazně prosadit v oblasti softwaru na rozpoznávání zvířat.

Zanedlouho budou mít při první opravdové zakázce v americkém státě Colorado šanci dokázat, že umějí dodat systém, který dokáže i ve velmi ztížených podmínkách rozpoznat zvěř na kamerách. A hlavně že tenhle jejich systém dokáže výrazně zlevnit jednu z fází přípravy nových dálnic.

Objem amerického trhu, na kterém podle nich zatím nikdo nic podobného nenabízí, odhadují na 50 milionů dolarů ročně.

Brňané na trhu působí již téměř čtvrt století. Po většinu doby se společnost s dvaceti zaměstnanci a přibližně patnáctimilionovým obratem soustředila na velké databáze a jejich struktury. Modelovala procesy například pro firmy zabývající se zpracováním odpadů nebo pro samosprávy.

Ačkoli se zdá, že rozeznávání zvěře je tomu velmi vzdálené, není to podle obchodního ředitele Břetislava Beránka úplně pravda. "Vypadá to jako dva různé obory, ale na konci vždy zase skončíme u databází," říká Beránek. Minimálně cesta k vývoji softwaru, který má zatím pracovní jméno DetectGame, ale klikatá byla.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.