Obří zahraniční investice se běžně neodmítají. V případě plánovaných dvou obřích distribučních hal společnosti Amazon je to jiné.

Jeden ze skladů o rozloze zhruba 95 tisíc metrů čtverečních by měl podle představy Amazonu stát ve vesnici Dobrovíz u Prahy. Místní obyvatelé ale stavbu, se kterou si spojují hlavně nepříjemný nárůst osobní i nákladní dopravy, v prosinci odmítli v referendu. Požadují vybudování obchvatu tak, aby zvýšená doprava neucpala úzké silnice v památkově chráněné obci.

V úterý večer se proto v Dobrovízi sešli zástupci obce s místními lidmi, developerem Panattoni, který by měl haly stavět, a státní agenturou CzechInvest. Ta se do sporu vložila na konci roku s tím, že bude hrát ve sporu prostředníka.

Hlavním tématem jednání bylo memorandum, které má upravit podmínky, za nichž by Dobrovíz souhlasila s vybudováním distribučního skladu.

Místní už téma výstavby obří haly Amazonu možná trochu unavuje. Do restaurace Géčko na jednání nakonec přišlo jen několik desítek Dobrovízanů. Ti, kteří dorazili, mají ale pořád chuť proti Amazonu bojovat. O smířlivý tón se sice snažil náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hajdušek, jakmile ale došlo po úvodních prezentacích na debatu a otázky, bylo hned vidět, že velké nadšení obří hala ve vesnici nebudí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.