Největší vinařská firma v Česku, Bohemia Sekt, chystá další investice do vinic. Vlastní hrozny chce sklízet z plochy až o polovinu větší, než má k dispozici nyní.

"Jednou z největších bariér našeho růstu je nedostatek moravských hroznů, proto potřebujeme minimálně o dalších dvě stě hektarů rozšířit naše kapacity," říká generální ředitel společnosti Ondřej Beránek.

Ať už do osazení nových ploch nebo akvizic stávajících vinohradů chce firma s čtyřmi sty hektary vinic investovat sto milionů korun. Dalších sto milionů do roku 2019 firma chystá vložit do vylepšení svých provozů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se