Česká národní banka (ČNB) v úterý odebrala licenci kampeličce WPB Capital. Členové bankovní rady ČNB nevyhověli rozkladu, který záložna podala proti rozhodnutí z letošního dubna. Informoval o tom zpravodajský portál Aktuálně.cz.
"Důvodem odejmutí licence bylo umělé navyšování kapitálu WPB Capital z peněžních prostředků družstevní záložny poskytnutých formou úvěrů, nabývání nedovolených typů cenných papírů a obcházení limitu angažovanosti," uvedl mluvčí centrální banky Marek Petruš.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













