Česká národní banka (ČNB) v úterý odebrala licenci kampeličce WPB Capital. Členové bankovní rady ČNB nevyhověli rozkladu, který záložna podala proti rozhodnutí z letošního dubna. Informoval o tom zpravodajský portál Aktuálně.cz.

"Důvodem odejmutí licence bylo umělé navyšování kapitálu WPB Capital z peněžních prostředků družstevní záložny poskytnutých formou úvěrů, nabývání nedovolených typů cenných papírů a obcházení limitu angažovanosti," uvedl mluvčí centrální banky Marek Petruš.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se