Zisk americké softwarové společnosti Microsoft v posledním čtvrtletí klesl, zčásti kvůli nákladům dubnového převzetí mobilní divize finské společnosti Nokia. Tržby se ale výrazně zvýšily a překonaly odhady, sdělila v úterý po uzavření amerického obchodování společnost, která je největším světovým výrobcem počítačového softwaru
Čistý zisk Microsoftu klesl na 4,61 miliardy dolarů (94 miliard korun) z úrovně 4,96 miliardy před rokem. Zisk na akcii klesl o čtyři centy na 55 centů a skončil pět centů pod odhady analytiků oslovených agenturou Reuters.
Tržby společnosti posílily proti stejnému loňskému čtvrtletí o 17 procent na 23,38 miliardy USD, což bylo mírně nad odhady. Na tržby měl nadále příznivý vliv silný prodej herních konzolí Xbox One a ukončení podpory operačního systému Windows XP, které vedlo k růstu zájmu o novější verze Windows.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













