Pan Rudolf pracoval v bance a v té době podepsal svého synovce jako ručitele na úvěrovou smlouvu, aby dosáhl na peníze. Zaměstnavatel na to ale přišel. A do konce příštího roku běží podmínka, kvůli které je pro pana Rudolfa hledání práce velmi složité.

"Za sebou mám přes sto osmdesát pohovorů, přibližně u půlky z nich jsem se dostal do druhého kola. V momentě, kdy ale přišla řeč na mou trestnou minulost, tak mě odmítli," svěřuje se přibližně pětatřicetiletý muž. Z minulého zaměstnání ho vyhodili v prosinci a od té doby marně hledá práci, jakoukoliv.

Odpíchnout se ode dna mu pomohla až organizace Rubikon Centrum, která pomáhá začlenit lidi s trestnou minulostí opět do pracovního procesu. "V loňském roce díky nám našel každý pátý uchazeč uplatnění. A 89 procent z přijatých kandidátů vydrželo po zkušební době," popisuje ředitelka služeb v Rubikon Centru Lenka Ouředníčková.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.