Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group stoupl v roce 2015 objem přijatých sázek o 25 procent na 845 milionů eur (zhruba 22,8 miliardy korun). Předběžné neauditované konsolidované výsledky před účetní závěrkou společnost zveřejnila ve čtvrtek. Firma zveřejní své předběžné finanční výsledky za rok 2015 až 10. března.

Akcie firmy na pražské burze reagovaly na předběžnou zprávu o výsledcích pozitivně, od začátku obchodování vzrostly o 9,1 procenta. Kolem 10.30 se cena akcií Fortuny pohybovala na úrovni 85,50 koruny.

Fortuna očekává, že provozní zisk EBITDA, tedy zisk před zdaněním, úroky a odpisy, bude za loňský rok o tři až šest procent nižší proti výsledku z roku 2014, a to díky silným maržím zejména ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku a dobrým sázkovým objemům. Podle předchozího výhledu měla být EBITDA nižší o 25 až 30 procent.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Působí v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru