Americká strojírenská společnost Boeing v prvním čtvrtletí dodala zákazníkům 176 letadel, o osm méně než ve stejném období loni. Na letošní rok, kdy firma slaví sté výročí, management počítá s dodáním 740 až 745 letadel. I to by však byl pokles, protože loni Boeing dodal rekordních 762 letadel.

Boeing tak počtvrté za sebou předstihl klíčového evropského konkurenta Airbus, který loni dodal zákazníkům 635 letadel. V nových zakázkách ale Boeing v loňském roce za Airbusem zaostal. Boeing loni získal objednávky na 768 letadel, zatímco Airbus na 1036.

Boeing na konci března oznámil, že do poloviny letošního roku zruší v divizi komerčních letadel zhruba 4000 pracovních míst. To představuje asi 2,5 procenta jeho celkové pracovní síly.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru