Novým šéfem online supermarketu Rohlik.cz se od prosince stal Martin Beháň, který v minulosti pracoval ve společnosti Tesco či Kaufland. Ve vedení českého Rohlíku vystřídá Olina Nováka, který nově rozšířil vedení celé skupiny. Zakladatel a výkonný ředitel Rohlik Group Tomáš Čupr se bude více věnovat rozvoji a strategickým projektům skupiny. Společnost o tom informovala ve čtvrtek.

„Olin Novák tak bude nově dohlížet na každodenní chod jednotlivých zemí celé skupiny. Český Rohlík pak od 1. 12. 2022 povede Martin Beháň,“ uvedla firma.

Společnost Rohlik Group, která byla založena v roce 2014, je jednou z předních evropských doručovacích služeb potravin objednaných online. Stala se prvním českým podnikem, který dosáhl takzvaného statusu jednorožce, tedy firmou s hodnotou přes miliardu amerických dolarů.

Rohlik Group působí vedle České republiky také v Maďarsku, Rakousku, Německu, Itálii, Rumunsku a Španělsku. Má kolem milionu aktivních zákazníků. Za minulý finanční rok, trvající od loňského května do letošního dubna, dosáhla obratu zhruba 12 miliard korun. Vyřídila kolem deseti milionů objednávek.

Čupr jako první krok pro efektivnější fungování všech trhů zcentralizoval provoz ve všech zemích, kde Rohlik Group působí. „Dospěli jsme k řídicí struktuře, která mi umožňuje soustředit se na mnohem strategičtější a hodnotnější otázky celé skupiny,“ uvedl.

Novák převzal vedení Rohlíku v České republice loni v září. Před působením v online supermarketu pracoval sedm let v Tesku, kde řídil marketing pro střední Evropu. Nyní rozšíří vedení Rohlik Group. V nové pozici chce pomoci přenést české know-how na všechny trhy a dál zlepšovat služby zákazníkům, řekl.

Beháň působil ve společnosti Tesco, kde v posledních 18 letech pracoval na nejrůznějších pozicích napříč střední Evropou. Letos na jaře se krátce objevil v Rohlíku, kde pomáhal v oblasti provozu. V květnu přestoupil do Kauflandu, kde se po sedmi měsících rozhodl ukončit spolupráci a vrátil se zpět do Rohlíku.

Ve vedení Rohlik Group bude vedle Čupra a Nováka působit Mathias Ottitsch, Ondřej Klamt a Marek Hübner. Na pozici finanční ředitelky v lednu nastoupí Vineta Bajajová, která dosud pracovala pro britský internetový supermarket Ocado.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist