Na českém trhu působí téměř 37 tisíc e-shopů, ne všichni jejich provozovatelé se ale orientují v právní úpravě pro internetové podnikání. Dopouštějí se proto zbytečných chyb, které je můžou stát až miliony korun. Pravidla, kterými se e-commerce řídí, se navíc neustále mění, vývoj legislativy je proto nutné nepřetržitě sledovat a přizpůsobovat se mu.

Ve spolupráci s advokátkou a odbornicí na internetové právo Lucií Radkovičovou jsme pro vás připravili 12 rad, jak mít e-shop v souladu se zákonem a vyhnout se problémům.

1. Uveřejněte na webu povinné údaje

Už několik let mají podnikatelé zákonnou povinnost uveřejňovat na webu své identifikační údaje, ale většina to stále nedělá a riskuje zbytečné problémy. Jedná se o jméno a příjmení nebo název, sídlo, IČ, DIČ a údaj o zápise do příslušného rejstříku.

"Je možné uvést i další údaje, pokud nevyvolávají klamavý dojem. Může to být například odborné zaměření, telefonní číslo, email či adresa," vyjmenovává Radkovičová.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.