Český trh personálních agentur se začíná hýbat. Čeká se vlna akvizic a spojování sil. Posílit by měly hlavně velké nadnárodní agentury. 

K akvizicím se chystá i Grafton, jedna z největších agentur na českém trhu. "Nyní jsme v počáteční fázi, kdy spřádáme plány na to, jaké akviziční cíle budeme identifikovat. Pro firmu je to nový model, který nám může prospět," potvrdil plány ředitel Grafton Europe Milan Novák.

Firma chce v Česku, kde zatím rostla jen posilováním vlastních poboček, pomocí akvizic rozšířit svůj obchodní model. "Nebráníme se ničemu. Díváme se ale spíš i na diverzifikaci našeho portfolia. Takže jsou pro nás zajímavé společnosti, které jsou něčím unikátní a na něco se specializují. Možná to bude třeba i nějaký start-up," dodal Novák. 

Společnost, která rozjíždí i širší expanzi v Evropě, tak chce posílit na českém trhu. A není přitom sama. Že se trh bude brzy konsolidovat, potvrzují i další odborníci z oboru. 

"Trh se bude konsolidovat, protože je velice roztříštěný. Není to ovšem tak, že by tu někdo monopolizoval trh, ale jde o upravení poměrně neprůhledné situace," uvedla Jaroslava Rezlerová, ředitelka Manpoweru.

Po roce až dvou, kdy se český trh pracovních agentur moc nehýbal, se tak letos objeví nejspíš změny. 

"Sledujeme to. Letos už jsme dostali další nabídku na převzetí. Naší předností je, že jsme česká firma. A zatím nám spojení se zahraniční velkou firmou nechybělo, takže nyní to nezvažujeme," říká Renata Šťastná z Axial Personnel Agency, která je jednou z největších českých firem na trhu.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se