Známý výrobce autosoučástek TRW zavře svoji továrnu v Horních Počernicích, která se specializovala na volanty. Tato výroba měla na východním okraji Prahy tradici od roku 1928.

Firma TRW se se rozhodla přesunout své podnikání do Rumunska. O místo kvůli tomuto kroku přijde na konci roku 150 zaměstnanců.

Na plánovaný konec dceřinné firmy TRW Volant upozornil předseda odborového Svazu Kovo Josef Středula. Podle něj bylo rozhodnutí o uzavření počernického závodu překvapivé.

"O této firmě její manažeři, i na evropské úrovni, hovořili ještě v červenci, že nic nebudou zavírat, že může být osazenstvo klidné. Opak je však pravdou," řekl odborový předák.

Firma podle Středuly možné rušení závodu na přímé dotazy popírala i v době, kdy zaměstnanci z Počernic jezdili do Rumunska zaučovat tamní pracovníky. Počernický podnik podle odboráře neměl ekonomické problémy a pro zrušení závodu se firma údajně rozhodla kvůli přesunu výroby do ještě levnější destinace, než je Česko.

Společnost TRW má v tuzemsku ještě další závody - v Dačicích, Staré Boleslavi, Benešově, Jablonci nad Nisou, Frýdlantu a v Řepově. V celém světě má 200 výroben asi se 70 tisíci zaměstnanci.

Podle posledních známých údajů vykázala TRW Volant v roce 2011 tržby 1,9 miliardy korun a ztrátu 92 milionů korun. V roce 2010 měla tržby 2,2 miliardy korun a zisk 112 milionů korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist