Investice s vysokou přidanou hodnotou chtějí logicky všichni. My se musíme ale zase víc zaměřit i na výrobu a průmysl, říká v rozhovoru Ondřej Votruba, který je od začátku února pověřený řízením agentury CzechInvest. 

"Samozřejmě se nezaměříme výhradně na výrobu, ale budeme rádi za každý takový projekt, který sníží nezaměstnanost," říká Votruba, který v CzechInvestu působí devět let a naposledy vedl divizi investic.

Právě na získávání nových a podporu stávajících investic se chce v čele agentury zaměřit. 

V jaké situaci se dnes nachází CzechInvest?

Jedním pilířem naší práce je lákání a podpora domácích a zahraničních investic a druhým administrace strukturálních fondů. Jenže o investice nejevili v posledních letech politici zájem. Vláda se zajímala hlavně o export a jeho podporu. Teď konečně vidíme změnu a zdá se, že nová vláda se zajímá právě i o investice. Navíc léta agenturu vedli lidé, kteří byli politicky dosazení a neznali práci a strukturu CzechInvestu zevnitř.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.