Největší zpracovatel mléka v zemi, jihočeská Madeta, se dostala z "klinické smrti". Jak říká její majitel Milan Teplý, firmě se daří a zisk i obrat stoupají. Kromě zvyšujících se prodejů v tuzemsku na tom má velký podíl i export. 

Především na ruský trh se chce Madeta nyní ještě víc zaměřit. "Nebyl jsem ani v pionýru, ale pustit ruský trh takovým způsobem, jak se to povedlo, to byla neuvěřitelná hloupost. Teď se tam snaží všichni dostat zpátky," říká v rozhovoru Milan Teplý. 

V poslední době se hodně mluví o kvalitě potravin, na druhé straně při nákupu se projevuje jako rozhodující kritérium cena. 

Nebudu zastírat, že jsme v tomto opatrní. Kde jsou velké problémy s kvalitou, to jsou řetězce. Tlačí na cenu, výrobci se podbízejí cenami a kvalita jde kvůli náhražkám dolů. Ale takovou odvahu nemám, abych s tím vystoupil na Václavském náměstí. Madeta je malá v evropském poměru a velká na český trh. Do řetězců dodáváme 75 procent naší produkce. Nejsem v tomhle osamocený, to je všude. Potravinářská komora do toho tluče a dělá to dobře.

Jak sledujete diskuse o dovozech potravin ze zahraničí a kvalitě potravin, například z Polska? 

Musím se zase otřít o Evropskou unii. Kdo a jak dlouho bude Polákům trpět, že neposkytují informace o původu potravin? Když se dává technická sůl do jídla, tak končí sranda. Když se může dávat maso zdechlých zvířat do salámů, tak to už je za hranicí. A to je problém celoevropský.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.