Jen několik hodin po sobě oznámili dva čeští železniční dopravci vstup na slovenské koleje. Nejprve RegioJet v pondělí ohlásil záměr obsloužit trať mezi Bratislavou a Košicem, následně Leo Express vzkázal, že začne jezdit na mezinárodní trase Praha–Košice.

Společnost Leoše Novotného od konce roku 2012 pendluje z Prahy do Ostravy a cesta do východoslovenských Košic by byla faktickým prodlouženým této trasy. Vstoupit na ni chce už letos v prosinci.

Projekt plánuje společně se státní Železniční společností Slovensko, podrobnosti o vyjednávání však chrání smlouva o mlčenlivosti.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se