Jen několik hodin po sobě oznámili dva čeští železniční dopravci vstup na slovenské koleje. Nejprve RegioJet v pondělí ohlásil záměr obsloužit trať mezi Bratislavou a Košicem, následně Leo Express vzkázal, že začne jezdit na mezinárodní trase Praha–Košice.
Společnost Leoše Novotného od konce roku 2012 pendluje z Prahy do Ostravy a cesta do východoslovenských Košic by byla faktickým prodlouženým této trasy. Vstoupit na ni chce už letos v prosinci.
Projekt plánuje společně se státní Železniční společností Slovensko, podrobnosti o vyjednávání však chrání smlouva o mlčenlivosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












