Pivovary Lobkowicz Group za tři čtvrtletí letošního roku zvýšily tržby meziročně o 1,9 procenta na 941 milionů korun. Výstav firmy vzrostl o tři procenta na 708 tisíc hektolitrů. Společnost o tom informovala ve čtvrtek.

"S dosaženým růstem naší společnosti jsme spokojeni. V červenci a srpnu jsme měli díky příznivému počasí a cílené marketingové kampani rekordní prodeje. To mělo na výsledky pozitivní dopad," uvedl generální ředitel společnosti Zdeněk Radil.

Tržby z prodeje piva od ledna do konce září meziročně vrostly o 2,4 procenta na 879,9 milionu korun. Největší vliv měl prodej na domácím trhu. V Česku se prodeje zvýšily o 8,2 procenta na 725 milionů korun.

V září firma oznámila vstup nového většinového vlastníka. Podíl 79,4 procenta získala čínská skupina CEFC spolu s partnery. Hodnota transakce činila 1,9 miliardy korun. "Od tohoto kroku očekáváme podporu dalšího rozvoje našich značek a potenciálně nové příležitosti pro expanzi na asijských trzích," dodal Radil.

Objem exportu letos za devět měsíců meziročně klesl o 18 procent na 156 milionů korun a na celkových tržbách se podílí 17,7 procenta. Za poklesem stojí řízený útlum dodávek v tzv. off-trade segmentu s nízkými maržemi, zejména v Polsku.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

Off-trade znamená prodej v obchodech - tedy mimo restaurace, kavárny, hotely nebo občerstvení.

Naopak v tomto hlavním prodejním segmentu rostly tržby v Polsku, Německu a Maďarsku. Naopak v Rusku se kvůli tamní ekonomické recesi snížily téměř o polovinu.

Pivovary Lobkowicz Group jsou čtvrtou největší pivovarnickou skupinou podle tuzemských prodejů a pátou podle celkové produkce. Tvoří ji sedm regionálních pivovarů v Protivíně, Uherském Brodě, Jihlavě, Hlinsku, Klášteře nad Jizerou, Vysokém Chlumci a Černé Hoře.

Mezi hlavní značky patří Lobkowicz, Rychtář, Klášter, Platan, Ježek, Černá Hora a Uherský Brod.

Pivovary Lobkowicz Group zakončily čtvrteční obchodování na pražské burze na úrovni 206 korun. Od svého vstupu na burzu v květnu loňského roku zhodnotily o 28,8 procenta.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist